T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. SADETTİN YAZI EBE VE HEMŞİRELER HAFTASINI KUTLADI

Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin YAZI 5-12 Mayıs Ebe ve Hemşireler Haftası nedeniyle kurumdaki ebe ve hemşirelere karanfil dağıtarak günlerini kutladı.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. SADETTİN YAZI EBE VE HEMŞİRELER HAFTASINI KUTLADI

Tıp mesleğinin fedakârlıkla icra edilen, özveri ve sabrı içinde barındıran kutsal bir meslek olduğunu belirten YAZI sözlerine şöyle devam etti:

“Sağlık çalışanları, sağlık teşkilatının can damarını oluşturur. Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan, ebe ve hemşirelerimiz ise sevgi ve şefkatin sembolüdür.

Ebeler ve Hemşireler ülkemizde aşılama, ana çocuk sağlığı gibi koruyucu sağlık hizmetlerinin en ücra köşelere kadar ulaştırılmasının yanında, tedavi edici sağlık hizmetlerinin verilmesinde de hoşgörü, insana sevgi ve mesleğe saygı anlayışı içerisinde önemli görevler üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, insan sağlığı için etkili, verimli ve duyarlı sağlık hizmeti sunulmasında ırk, renk, inanç, yaş, cinsiyet, siyasi ve sosyal statü hiçbir şekilde ayrım yapmaksızın kutsal ebe ve hemşirelik görevini özverili bir şekilde ifa eden fedakar ebe ve hemşirelerimizin gününü kutlar, sağlık esenlik ve meslek hayatlarında başarılar dilerim.”

 


İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. SADETTİN YAZI EBE VE HEMŞİRELER HAFTASINI KUTLADI


Eklenme Tarihi: 11.05.2017 - Okunma Sayısı: 909

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası