T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

HASTANE AFET PLANI UYGULAYICI EĞİTİMLERİ YAPILDI

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 20 Mart 2015 tarih ve 29301 sayılı Hastane Afet Planı Uygulama Yönetmeliği gereği illerde bulunan yataklı tedavi kurumları yapacakları Hastane Afet Planı için Hastane Afet Planı Uygulayıcı eğitim yapılmasını öngörmektedir.

HASTANE AFET PLANI UYGULAYICI EĞİTİMLERİ YAPILDI

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 20 Mart 2015 tarih ve 29301 sayılı Hastane Afet Planı Uygulama Yönetmeliği gereği illerde bulunan yataklı tedavi kurumları yapacakları Hastane Afet Planı için Hastane Afet Planı Uygulayıcı eğitim yapılmasını öngörmektedir. Bakanlıkça illerde eğitimcilerin eğitiminin ardından hastane afet planı uygulayıcı eğitimler yapılmaya başlandı.

Gaziantep İlinde de 6-7-8/12/2016 tarihinde Şahinbey Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde eğitmenlerimiz Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birim Sorumlusu Sağlık Memuru Haydar İFLAS, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birim Sorumlusu Sağlık Memuru Filiz ASLAN, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Afet Birimi Plan Sorumlusu Sağlık Memuru Mehmet ÖNAL ve ATT Meryem TOKAT eşliğinde Hastane Afet Planı Uygulayıcı Eğitim yapıldı. Bu eğitime Gaziantep ilinde bulunan Kamu-Özel-Üniversite (Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakülte Hastanesi)-Belediye Hastanesi HAP sorumluları ile Kamu Hastanelerinden gelen HAP’ların Ön incelemesini yapacak Genel Sekreterlikten bir yetkili ve Özel Hastanelerden gelen HAP’ların Ön incelemesini yapacak Özel Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünden bir yetkilinin katılımı ile 3 gün süren eğitim sonunda katılımcılar 4 gruba ayrılarak bir hastanemiz senaryo gereği (Deprem) riski yaratıldı. HAP komisyon üyeleri ve hastane çalışanların yapması gerekenler, başlarına gelebilecek olumsuz durumlarla baş edebilme yöntemleri konusunda tecrübe edindiler.


Eklenme Tarihi: 21.12.2016 - Okunma Sayısı: 682

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası