T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTMENİ KADROMUZU GENİŞLETİYORUZ

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İpek Yolu Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında “İlk Yardım Eğitici Eğitmeni” kursu düzenlendi.

İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTMENİ KADROMUZU GENİŞLETİYORUZ

Beş gün teorik, iki gün uygulama ve bir gün sınav olmak üzere sekiz günlük bir eğitim sürecinin sonunda kursiyerler sertifikalandırıldı.

Sertifika töreninde kursiyerlerle bir araya gelen Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, İlk Yardım ve ilk Yardım eğitici eğitmenlerinin ehil olmasının önemine değinerek; “günlük hayatta karşılaşılabilecek olası kazalar ve sağlık sorunlarına karşı yapılan ilk müdahalenin, doğru ve bilinçli bir şekilde yapılabilmesi için eğitimin, doğru kişilerce verilmesi son derece önemlidir. Unutulmamalıdır ki doğru ve bilinçli yapılan İlk Yardım hayat kurtarır” dedi.

Konuşma sonunda İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.

Törende, İl Sağlık Müdürü Abdulkadir Turgut’a İlaç, Tıbbi Cihaz ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Emin Bindal, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçer ve başkan yardımcıları Uzm. Dr. Günay Kozan ile Dr. Selim Taşdemir eşlik etti.

 

 

 

 

 


İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTMENİ KADROMUZU GENİŞLETİYORUZ


Eklenme Tarihi: 19.01.2018 - Okunma Sayısı: 544

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası