T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKTA HİZMETE DEVAM EDİYORUZ

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Şehitkâmil Devlet Hastanesinin yoğun bakım servisine eklenen 14 yatağın ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastaların yaptığı resimlerin yer aldığı serginin açılışı İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut tarafından gerçekleştirildi.

SAĞLIKTA HİZMETE DEVAM EDİYORUZ

Açılış öncesi açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü Turgut, 7 adet ikinci basamak dâhili yoğun bakım ve 7 adet ikinci basamak genel yoğun bakım olmak üzere 14 yeni yatakla birlikte hastanenin toplamda 98 yoğun bakım yatak sayısıyla bölgede adının söz ettirecek düzeye geldiğini söyledi.

Bakanlığın da talimatıyla yoğun bakım ve yanık ünitelerinin geliştirilmesiyle ilgili çalışma yürütüldüğünü belirten Turgut, Gaziantep'te kısa süre içerisinde yoğun bakım yatak sayısının "7 artı 7" toplamda 14 kadar arttırılmasının kendileri için çok büyük bir hizmet olduğunu dile getirerek, “yoğun bakımda yer olmayınca il dışına hasta ve yakınlarının gitmesi söz konusu oluyor. Burada her seviye yoğun bakımımız var, aynı zamanda servisimiz her şeyiyle tamamen yenilendi.” dedi.

 

 


SAĞLIKTA HİZMETE DEVAM EDİYORUZ


Eklenme Tarihi: 24.01.2018 - Okunma Sayısı: 541

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası