T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

BASIN AÇIKLAMASI

 

Türkiye'nin Afrin bölgesinde “Zeytin Dalı Harekâtı’nı başlattığı bir dönemde Türk Tabipleri Birliği tarafından yapılan açıklama zamanlama olarak düşündürücü ve maksatlıdır.

Sağlık çalışanlarımız yara sararken, Türk Tabipleri Birliği'nin yaptığı açıklama milletin mahşeri vicdanında yara açmaktadır.

Ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör saldırılarına karşı milletimizin egemenliğini ve hayat hakkını savunmak için yapılan bu harekatın meşru müdafaa olduğu bütün dünya tarafından kabul edilmektedir.

Meslek örgütü olan Türk Tabipleri Birliği'nin bu açıklaması, sağlık çalışanlarının görüş ve hissiyatlarını yansıtmamaktadır.

Savaş karşıtı açıklama yapılacaksa, binlerce kilometre ötelerden gelip, kardeş ve dost toprakları işgal etmek isteyenlere karşı yapılmalıdır.

Halkın can güvenliğini gözeten beyanlarda bulunulacaksa, daha dün Kilis'te cami, Hatay'da Pazar yeri vuran terör örgütüne karşı beyanda bulunulmalıdır.

Yaklaşık 4 milyon Suriyeliye kucak açan Türkiye'ye karşı en ufak bir imada bulunmak hakkaniyete sığacak ve kabul edilecek bir aydın davranışı değildir.

Sağlık camiası olarak bu açıklamaları kabul etmiyor ve kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Eklenme Tarihi: 29.01.2018 - Okunma Sayısı: 460

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası