T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

22 ARALIK DÜNYA PARAMEDİKLER GÜNÜ

Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin YAZI; 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü dolayısı ile bir mesajı yayınladı. Yazı mesajında şunlara değindi:

22 ARALIK DÜNYA PARAMEDİKLER GÜNÜ

Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin YAZI; 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü dolayısı ile bir mesajı yayınladı.

 

Yazı mesajında şunlara değindi:

“Hastane öncesi acil bakımın önemli bir parçasını oluşturan ve genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık ekibinin üyesi olan Paramediklerimizin insan hayatı açısından önemli bir görev üstlendikleri aşikârdır.

Hastane öncesi acil bakım, hastalanma, kaza geçirme gibi bir olayla başlayan, hastaneye nakil esnasında (ambulansta) devam eden ve tıbbi olanaklara sahip bir yere nakil edilinceye kadar büyük bir fedakârlıkla çalışan Paramediklerimiz, hastanın sorununu tanıma, durumunu değerlendirme ve gerek duyduğunda acil bakımı verme gibi hayati işlemleri gerçekleştirmektedirler.

Bu anlamda Acil Sağlık Hizmetlerinin sunumunda gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan Paramediklerimizin 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü’nü kutlarım.

Bu vesile ile bir kez daha vurgulamak isterim ki 112 Acil Çağrı Hattı, hayati tehlike oluşturan durum ortaya çıktığında aranması gereken ücretsiz olarak hizmet veren hayati derecede önemli bir hattır. Acil durumlarda ise saniyeler çok önemlidir. Ambulansa ait siren sesi duyulduğunda ya da tepe lambası yanarken görüldüğünde yol verilmesi hayati önem taşımaktadır. Trafikte ilerleyen ambulansa yol verme konusunda özen gösterilmemesi, zamanla yarışan 112 acil müdahale ekibinin hayati tehlikesi olan hastayı zamanında tedavi merkezine yetiştirmesine engel olmaktadır. Lütfen 112’yi Gereksiz Yere Meşgul Etmeyin, Yaşama Yol Verin!


22 ARALIK DÜNYA PARAMEDİKLER GÜNÜ


Eklenme Tarihi: 22.12.2016 - Okunma Sayısı: 725

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası