T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

BÖLGESEL ASKOM'UN 2018 YILI İLK TOPLANTISI YAPILDI…

BÖLGESEL ASKOM'UN  2018 YILI İLK TOPLANTISI YAPILDI…

İl genelinde kamu /özel bütün sağlık kurum ve kuruluşları ile İl Ambulans Servisi Komuta Merkezi(KKM) arasındaki koordinasyonun sağlanması ve hizmet standartlarını belirlemek, Acil Sağlık Hizmetlerinin ulaşılabilirliğini kalitesini ve verimliliğini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla belirli periyotlarla düzenlenen ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi) toplantılarının bölgesel anlamda 2018 yılı ilk toplantısı yapıldı.

Şehitkâmil Devlet Hastanesi konferans salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, Askom toplantılarının İl genelinde belirli periyotlarda yapıldığını ancak bölgesel anlamda bu yıl ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti:

Acil Sağlık Hizmetleri sunumunda, hizmete ihtiyaç duyulan andan itibaren kesin tedavi süresine kadar, hizmetin hiçbir kesinti olmadan verilmesinin önemi şüphesiz ki hayati önem taşımaktadır.

Bu hizmetin bir ekip anlayışı içinde yürütülmesi, kısa zamanda ulaşılabilir olması ve hastane acil servislerinin hastaya, hastane öncesi bakım sağlayan ambulans hizmetleri ile desteklenmesi esasıyla hareket edilmesi gerektiğinin de altını çizmek isterim.

Bu vesile ile vatandaşlarımıza hizmet etme noktasında yoğun çaba sarf ederek fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar dilerim.” dedi.

Konuşma sonrasında İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Oktay Geçer ve Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa İl yöneticileri tarafından Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili sunumlar yapılarak değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıya Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep başkan ve başkan yardımcıları, özel/kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile ASKOM üyeleri katıldı.

 

 

 


BÖLGESEL ASKOM'UN 2018 YILI İLK TOPLANTISI YAPILDI…


Eklenme Tarihi: 30.03.2018 - Okunma Sayısı: 342

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası