T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIK HAFTASINDA AKILCI İLAÇ KULLANIMINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Sağlık Bakanlığı Akılcı İlaç Kullanımı Ulusal Eylem Planı kapsamında Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından İlde hizmet veren özel hastanelerde eş zamanlı olarak akılcı ilaç standı açıldı.

SAĞLIK HAFTASINDA AKILCI İLAÇ KULLANIMINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Hastane girişlerine kurulan stantta, vatandaşlara gerek akılcı ilaç kullanımı, gerek koruyucu tedbirlerin önemini, gerekse hijyenin ve bol sıvı alımının tedavi sürecindeki yeri hakkında bilgilendirme yapıldı. Vatandaşlara sağlık konusunda bilinçli hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulunuldu, bilgilendirme ve el broşürleri, su, sabun, diş macunu gibi koruyucu sağlık materyalleri dağıtıldı. Kurum eczacıları tarafından tüm katlarda hasta ve hasta yakınlarına ayrı ayrı bilgiler sunuldu. Hasta kabul sıramatik sisteminlerinde ve hasta bekleme noktalarında bulunan tv ekranlarından kamu spotları ile konuya dikkat çekildi.

Özverili çalışmaları ve vatandaşlarımızın sağlığı noktasında göstermiş oldukları hassasiyet için etkinliğimize destek veren  özel hastanelerimize teşekkür ediyoruz.

             

 


SAĞLIK HAFTASINDA AKILCI İLAÇ KULLANIMINA DİKKAT ÇEKİLDİ


Eklenme Tarihi: 13.04.2018 - Okunma Sayısı: 228

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası