T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKTA ÖLÇÜM VE DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ

Hastane enfeksiyonlarının ortaya çıkmasına neden olabilecek etmenlerden birisi de hijyenik havalandırma sistemleridir. Ülkemizde hastanelerin Ameliyathane, TPN ünitesi gibi steril alanlarının ve Yoğun Bakım, Laboratuar ve benzeri Temiz Odalarının havalandırma sistemleri enfeksiyonların önlenmesi açısından önem teşkil etmektedir.

Avrupa Birliğine Uyum Yasaları çerçevesinde hastanelerimize belli standartlar getirmek üzere denetlemeler yapmaktadır. Bu denetlemelerde HEPA Filtreli Havalandırma Sistemleri ve

Validasyon Ölçümleri önemli bir yer tutmaktadır. Ancak bu hususta ölçümleri yapan firmaların birbirinden farklı ve çoğu zamanda eksik uygulamaları sebebiyle sıkıntılar yaşanmaktadır.

Bu kapsamda Müdürlüğümüz tarafından 16 Şubat 2017 tarihinde Şehitkâmil Kültür Merkezi'nde Kamu ve Özel Hastane Çalışanlarına yönelik "Sağlıkta Ölçüm ve Değerlendirme" konulu bir eğitim yapılacaktır.

Kalite Sistemi Uzmanı ve TS EN ISO 17025 İç ve Dış Tetkik Denetçisi Murat BAYRAKTAROĞLU'nun eğitimci olarak katılacağı ve saat 13.30 ile 17.00 arasında gerçekleştirilecek olan Kalibrasyon ve Validasyon konularını içeren eğitim programımız ekte sunulmuştur.


Eklenme Tarihi: 03.02.2017 - Okunma Sayısı: 1243

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası