T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin YAZI; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde müdürlük bünyesinde görev yapan kadın çalışanları ziyaret ederek günlerini kutladı.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Kadınların dünyanın her yerinde el üstünde tutulan değerler arasında yerini aldığını belirten Yazı, Türk toplumunda ailenin, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür. Kadın bu değeriyle her toplumda kendini ön plana çıkarmayı başarmış ve başarılı projelere imza atmıştır dedi.

Orta Asya’dan bugüne kadınların her alanda en zor şartlarda dahi zorluklar karşısında kendinden emin dik duruşuyla kendisini ispatladığı belirten Yazı, kadınların hayatın her aşamasında daha çok katılımcı olarak var olması gerektiğini dile getirdi.

İslamiyet’in de kadınlara büyük önem verdiğini belirten Yazı; dinimiz kadınları en üstte tutmuştur. “Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan (iyi davranan)dır.” Hadis-i şerifi kadının dinimizdeki önemini de en güzel şekilde anlatmaktadır. Bu nedenle toplumun ilerlemesi, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmesi için kadının önemini iyi anlamamız gerekmektedir. Şunu da belirtmek isterim ki kadına şiddet modern hayatın gerisinde kalmış insanların büyük bir ayıbı, acizliğidir. İnsana şiddet en önemlisi kadına şiddet uygulayanları kınıyor ve şiddet olaylarının son bulması temennisiyle büyük bir emek ve özveriyle yarınlarımızı yetiştiren başta kadın sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.” dedi.    

 


8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN


Eklenme Tarihi: 08.03.2017 - Okunma Sayısı: 1797

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası