T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

GÖREV ŞEHİDİMİZ İLKNUR BEDİR’İN ADI GÖREV YAPTIĞI NOKTADA YAŞATILACAK

Gaziantep’te trafik kazasındaki yaralılara müdahale ederken farklı bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden görev şehidi İlknur Bedir’in adı görev yaptığı istasyonda yaşatılacak.

GÖREV ŞEHİDİMİZ İLKNUR BEDİR’İN ADI GÖREV YAPTIĞI NOKTADA YAŞATILACAK

13.01.2017 tarihinde izne gelen bir askerin bulunduğu aracın kaza yapması üzerine, kazada yaralanan kazazedeye müdahale esnasında başka bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan ve 11 günlük yaşam mücadelesini kaybeden görev şehidi İlknur Bedir’in ailesine şehitlik beratı verilmesi ile birlikte ismi törenle Düztepe Mahallesi'nde görev yaptığı acil sağlık hizmetleri istasyonuna verildi.

İstasyonda düzenlenen törende konuşan Vali Ali Yerlikaya, sağlık çalışanlarının yaz kış demeden büyük bir özveriyle görev yaptığını, bunun için de görevlerinin kutsal olduğunu dile getirdi.

Bedir'in hayat kurtarmak için istasyondan çıktığını ve elim bir kaza sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Yerlikaya, ailesine, yakınlarına ve meslektaşlarına başsağlığı diledi.

Bedir'in ailesine şehitlik beratı vereceklerini aktaran Yerlikaya, şöyle konuştu:

"Bu istasyonumuz İlknur Bedir kardeşimizin ismi ile anılacak. Meslektaşları onun gözündeki ışıltıyı görerek yine onun yaptığı gibi korkmadan, sıkılmadan ilk günkü gibi aşkla yaralara merhem olmak için ya Allah diyerek çağrılara koşacaklar. Eğer kıymetli hayat arkadaşı, babası, annesi müsaade ederse, bugün hizmete açacağımız bir anaokuluna İlknur bacımızın, şehidimizin ismini orada da yaşatalım diyoruz."

Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazıcı ise beratın hazırlanmasında destek verenlere teşekkür ederek ailenin acısını paylaştıklarını dile getirdi.

İbrahim Tiryaki de şehit babası olduğunu vurgulayarak, "Acı çekiyorum ama kızım bu ilde kendini o kadar benimsetmiş ki onunla gurur duyuyorum." dedi.

İlknur Bedir'in eşi Hüseyin Bedir ise "Eşimizin, arkadaşımızın her nöbetinde, yüreğimiz ağzımızda bekliyoruz. Gerçekten zor sağlık çalışanı mensubu olmak. Bir gün böyle bir şeyin olacağı aklımıza gelmezdi ama biz bunu takdiri ilahi olarak karşılıyoruz. Eşim bir şehittir ve ben de şehit eşiyim." diye konuştu.

Törenin ardından Vali Yerlikaya, şehitlik beratı belgesini baba İbrahim Tiryaki ve eşi Hüseyin Bedir'e verdi.


GÖREV ŞEHİDİMİZ İLKNUR BEDİR’İN ADI GÖREV YAPTIĞI NOKTADA YAŞATILACAK


Eklenme Tarihi: 10.03.2017 - Okunma Sayısı: 2738

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası