T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

“SAĞLIK HUKUKU VE HASTA HAKLARI” EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü tarafından “Sağlık Hukuku ve Hasta Hakları” konulu eğitim düzenlendi.

“SAĞLIK HUKUKU VE HASTA HAKLARI” EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

İpek Yolu Kalkınma Ajansının desteği ile düzenlenen ve Gaziantep Üniversite Hukuk Fakültesi Öğretim görevlisi Yrd. Doç Dr. Ayşe Almıla PAZARCI tarafından verilen eğitimde sağlık hizmet sunumunda yaşanan sıkıntıların sağlık hukuku zemininde nasıl değerlendirileceği geniş örneklerle anlatılırken, verilen gerçek olgularla eğitimde sunulan bilgilerin kalıcı olması hedeflendi.

Beş gün süren eğitim sonrasında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Vali Yardımcısı ve İpek Yolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Uğur ALADAĞ,  İpek Yolu Kalkınma Ajansının misyonundan bahsederek bu tür projelerin artması temennisinde bulundu, çalışmalarından dolayı İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Uğur ALADAĞ, İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı ve müdür yardımcısı Mehmet Emin İnce tarafından eğitime katılanlara sertifika verildi.

Eğitime sağlık hizmeti sunumunda etkin görev alan hasta hakları birim sorumluları ve kurum avukatları olmak üzere çok sayıda katılım sağlandı.


“SAĞLIK HUKUKU VE HASTA HAKLARI” EĞİTİMİ DÜZENLENDİ


Eklenme Tarihi: 16.03.2017 - Okunma Sayısı: 1171

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası