T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

İÇ KONTROL EYLEM PLANI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Kamu İç Kontrol Standartları Tebliği ve Maliye Bakanlığınca yayımlanan İç Kontrol Standartlarına Uyum Genelgesi doğrultusunda Bakanlığımızda İç Kontrol çalışmaları yürütülmektedir.

İÇ KONTROL EYLEM PLANI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Bu kapsamda 2017-2018 yıllarını kapsayan İç Kontrol Eylem Planı 31.01.2017 tarih ve 612.01.01-10 sayılı Müsteşarlık Makamı Onayı ile yürürlüğe girmiştir.

Yürürlüğe giren İç Kontrol Eylem Planı kapsamında İl sağlık müdürlüklerince eylem planında yer alan sorumlu oldukları eylemlere yönelik çalışmaların 3'er aylık periyotlarda ilgili merkez birime raporlamaları istenmiştir.

Bu bağlamda İç Kontrol Sistemi konusunda şube müdürlükleri ve birimlerce gerçekleştirilmesi gereken eylemlerle ilgili bilgi vermek amacıyla, İl Kalite Koordinatörlüğü tarafından  İç Kontrol Eylem Planı eğitimi düzenlenmiştir.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sadettin Yazı başkanlığında gerçekleştirilen eğitime, sağlık müdür yardımcıları, şube müdürleri, birim sorumluları ve şube çalışanları katılmıştır.

 


İÇ KONTROL EYLEM PLANI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ


Eklenme Tarihi: 30.03.2017 - Okunma Sayısı: 768

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası