T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

ORGAN BAĞIŞI FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ORGAN BAĞIŞI FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Gaziantep Sağlık Müdürlüğü tarafından 5. Zırhlı Tugayı, Gaziantep Polis Meslek Yüksekokulu ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nda organ bağışı farkındalık semineri düzenlendi.

Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlığı Hizmetleri şube müdürü Dr. Mesut Mahsereci’nin sunumları ile gerçekleştirilen seminerde, organ bağışının önemi vurgulanarak nakil bekleyen hastaların yaşadığı zorluklar dile getirildi. 

Böbrek nakli olan biri olarak kendisinin de bu süreci birebir yaşadığını belirten Mahsereci, nakil bekleyen hastaların her güne yeni bir umutla uyandıklarını ve bağış sayısının yetersizliği nedeniyle bu umutların her geçen gün biraz daha bittiğini söyleyerek umuda çağrıda bulundu.

On sekiz yaşını doldurmuş ve doğru ile yanlışı ayırabilme yeteneğine sahip herkesin organlarını bağışlayabileceğini belirten Mahsereci, toplum olarak herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini ve herkesin bir gün organa ihtiyacı olabileceğini vurguladı.

Organ bağışının tüm yönleriyle anlatıldığı seminer sonunda bağışta bulunmak isteyenlerden Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından bağış alındı.

Hafta boyunca toplumda olumlu davranış değişikliği yaratarak farkındalık oluşturmak ve organ bağışı sayılarını arttırmak için Sağlık Müdürlüğü tarafında vatandaşların yoğunlukta olduğu meydanlarda, alışveriş merkezlerinde stant açılarak bilgilendirme faaliyetlerinde bulunuldu. Camilerde organ bağışı ile ilgili hutbelerin verilmesi sağlandı.

 


ORGAN BAĞIŞI FARKINDALIK SEMİNERİ DÜZENLENDİ


Eklenme Tarihi: 07.11.2017 - Okunma Sayısı: 426

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası