T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİANTEP’TE SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN GÜÇLÜ ADIM

Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkâmil Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adımda Sen At” Projesi Protokolü İmzalandı.

GAZİANTEP’TE SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN GÜÇLÜ ADIM

Proje ile çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ahlaki yönlerden dengeli ve sağlıklı şekilde gelişimleri, hür ve bilimsel düşünme yeteneği kazandırılması, geniş bir dünya görüşüne sahip saygılı nesiller yetiştirilerek, sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırılması amaçlanıyor.

Proje kapsamında ilimizde 60 ilkokul, 2.031 öğretmen ve 64.349 öğrencinin katılımıyla doğa yürüyüşleri, spor müsabakaları, sağlıklı beslenme gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.                          

Vali Yerlikaya protokol imza töreninde yaptığı değerlendirmede geleceğimize ve eğitime yapılan yatırımın önemini vurgulayarak, “Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin en güzel şekilde yetişmeleri için bütün kurumlarımızın önemli gayretleri var.

Bu anlamda ilimizde eğitim-öğretim ve gelişme çağındaki gençlerimize yönelik ilgili kurumlarımız ve yerel yönetimlerimizin işbirliğiyle çok önemli bir proje başlatılıyor.

Gelecek neslimizin fikren ve bedenen donanımlı bir şekilde yetişmesi konusunda başlatılan bu projenin çok önemli faydalar sağlayacağına inanıyor, gelecek neslimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Protokol imza törenine Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sezer Cihan, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdulkadir Turgut, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Yedek katıldı.

 


GAZİANTEP’TE SAĞLIKLI BİR NESİL İÇİN GÜÇLÜ ADIM


Eklenme Tarihi: 08.12.2017 - Okunma Sayısı: 1954

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası