T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı (Dr. Cihat Rifat YILMAZER)

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı (Dr. Cihat Rifat YILMAZER)

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı (Dr. Cihat Rifat YILMAZER)

Dr. Cihat Rifat YILMAZER
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı

 

1972 yılında Gaziantep Bey Mahallesinde doğdu. Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu, Gaziantep Anadolu Lisesi ve Houston Tomball High School u, Gazi Üniversitesi Tıp, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve İşletme Fakültelerini bitirdi. Adalet Bölümü yüksek öğrenimine devam etmektedir. Özel sağlık kuruluşlarında ve İş Yeri Hekimi olarak çalıştı. 2001 yılında Vatani görevimi tamamladı. 

2001 yılından sonra Kocaeli’nde SSK İzmit Bölge Hastanesi, SSK İzmit Merkez Dispanseri, İzmit Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesinde Acil Servis, Gelir Gerçekleştirme, Faturalandırma, Hasta Hakları, Bilgi İşlem, Eğitim ve Polikliniklerden sorumlu Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. Hastanede triaj sisteminin ve TİG biriminin kurulması ile yeni binaya geçiş sırasındaki servis planlama görevlerini yürüttü. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Denetim Ekibinde görev aldı.

2011 yılında tayin ile geldiği Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde AÇSAP, Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar ile Eğitim Şube Müdürü görevlerini yürüttü. Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Biriminin, Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinin ve Çocuk İzlem Merkezlerinin ilimizdeki kuruluşunda görev aldı. İlimizde Aile Hekimliğine geçiş sonrası, NRP eğitimlerinin tekrar başlatılması, ÜSEM merkezinin açılması ile Bebek Dostu Aile Hekimliği çalışmalarının başlatılması çalışmalarında görev aldı.

2012 yılında Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün kurulmasıyla Aile Hekimliği Uygulama Şube Müdürü görevini yürüttü. Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Birimleri Denetim ekibinde yer aldı. 694 sayılı KHK ile sağlık kurumları birleştirilene kadar Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Medical Estetik, Turizm Hekimliği, JCI, ISO Denetçi, 6 Sigma, İletişim – Oryantasyon – Sorun Çözme, Etkileşim ve Farkındalık, Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi, Etkili Sunuş Teknikleri, Etkin Dinleme, KİK, TDMS, SUT/Medula AB Proje Hazırlama, USES Performans Yönetimi, AOB, Microsoft Office, Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi ve NRP vb. Sağlık Bakanlığı, SGK, Kocaeli, Gaziantep Belediyeleri, Valilikleri, Üniversiteleri ve Hasan Kalyoncu Üniversiteleri ile özel kuruluşlardan verilen çeşitli katılım belgeleri ve sertifikaları bulunmaktadır.

Among USA 1991 High School Students, Texas Business Math gibi öğrenim hayatında bilgi ve kültür sınavlarında il - bölge birincilikleri ile çeşitli amatör spor branşları ile müzik yarışmalarında dereceleri bulunmaktadır. Kocaeli Gaziantepliler Derneği Başkanlığını yapmıştır. Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Denetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. Dernek olarak, Kocaeli ve Gaziantep Büyükşehir Belediyeleri ile diğer belediyelerimizin de yer aldığı etkinlikler yapmışlardır.

Sağlık Bakanlığı’mızın MATRA, Willows Foundation, TBSA,  Hoş geldin Bebek projeleri ve OPCW Tunus Uluslararası KBRN tatbikatında yer aldı. Ulusal Kocaeli KBRN tatbikatı sebebiyle Milli Güvenlik Kurulundan Teşekkür Belgesi almıştır. Kocaeli Valiliği, Kocaeli ve Gaziantep İl Sağlık Müdürlükleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ve TİTCK’ dan Teşekkür Belgeleri bulunmaktadır.

İleri derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 


Eklenme Tarihi: 13.02.2018 - Okunma Sayısı: 4528

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası