T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

ACİL OBSTETRİK VE YENİDOĞAN BAKIM PROGRAMI ÇEKİRDEK EKİP STRATEJİK PLANLAMA GRUP TOPLANTISI YAPILDI

ACİL OBSTETRİK VE YENİDOĞAN BAKIM PROGRAMI ÇEKİRDEK EKİP STRATEJİK PLANLAMA GRUP TOPLANTISI  YAPILDI

Acil Obstetrik ve Yenidoğan Bakım (AOYB), gebelik sırasında, doğumda ve doğum sonrası 42 gün içerisinde acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünüdür. AOYB, Güvenli Annelik yaklaşımının çok önemli bir komponentidir. AOYB’da amaç; anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinin niteliğini artırarak anne ve bebek ölüm oranlarını azaltmaktır.

AOYB Programı kapsamında 23.05.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Ek Binası (Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Binası) toplantı salonunda İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serdar SARIFAKI, Müdürlüğümüz Başkan ve Başkan Yardımcıları, Birim Sorumluları, İlçe Sağlık Müdürleri,  Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim ve Yardımcıları, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekim ve Öğretim Görevlileri, Kamu ve Özel Hastane Yöneticilerinin, Yenidoğan ve Kadın Doğum Uzmanlarının katılımı ile AOYB Programı Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grup Toplantısı yapılmıştır.

  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimimizin sunum yaptığı toplantıda, İlimizdeki Anne ve Bebek ölümlerini önlemeye yönelik konular tartışılarak; tespit edilen sorunlar, nedenler ve çözüm önerilerine yönelik İlimizin eylem planı oluşturulmasına karar verilmiştir.


ACİL OBSTETRİK VE YENİDOĞAN BAKIM PROGRAMI ÇEKİRDEK EKİP STRATEJİK PLANLAMA GRUP TOPLANTISI YAPILDI


Eklenme Tarihi: 24.05.2018 - Okunma Sayısı: 322

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası