T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Dijital Hastane Çalışmaları & e-Nabız Eğitici Eğitimi

Dijital Hastane Çalışmaları & e-Nabız Eğitici Eğitimi

Bilindiği üzere 2017 yılı içerisinde dijital hastane çalışmalarına ağırlık verilmiş ve bu yıl içerisinde derecelendirilmesi yapılarak toplam 150 hastanemiz HIMSS EMRAM Seviye 6 olarak valide olmuştur. Böylece ülkemiz, Avrupa’daki seviye 7 olan toplam 5 hastaneden 1’ine ve Seviye 6 olan toplam 196 hastaneden 164’üne sahip olarak hasta güvenliğinin sağlanması noktasında kalitesini gösteren önemli bir konuma gelmiştir.

Etkili ve verimli sağlık hizmeti sunumu ile sağlık hizmetlerinin günümüzün gelişmişlik düzeyine uygun bir şekilde sunulmasını sağlamak için hastanelerimizin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla “Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının” düzenlenmesi uygun görülmüştür. Buna ek olarak e-Nabız eğitici eğitimleri de söz konusu çalıştaylar ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir.

Söz konusu çalıştayların yapılması planlanan iller ve bölgeler Bakanlığımız tarafından belirlenmiş olup; Gaziantep ilinde 13 ilin katılımıyla (Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mersin, Osmaniye, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ) yapılacak olan Çalıştaylara ait tarih, saat ve yerler aşağıda belirtilmiştir. 

Katılımcı illere duyurulur.

 


Dijital Hastane Çalışmaları Çalıştayı

Yer: Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu
Saat: 10:00 - 15:00
Tarih: 22 Haziran 2018 Cuma
Program Akışı: İndirmek İçin Tıklayınız

 e-Nabız Eğitici Eğitimi

Yer: Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık Binası Konferans Salonu
Saat: 10:00 - 15:00
Tarih: 22 Haziran 2018 Cuma


Eklenme Tarihi: 18.06.2018 - Okunma Sayısı: 1097

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası