T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Şanlı tarihimizde Anadoluyu bizlere vatan yapan kutlu Malazgirt Zaferi’nden beri, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidâbık, Mohaç, Sakarya ve Büyük Taarruz zaferleri Ağustos aylarında elde edilmiştir.
 
Anadoluyu 1071’den beri aynı ideal ve cesaretle bizlere vatan yapan ecdada rahmet olsun.
 
İman gücü, vatan ve millet sevdasıyla asırlarca yedi düvele karşı koyan ecdadımızın bizlere emaneti olan bu mukaddes topraklar en değerli varlığımızdır.
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki ordumuzun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 96. Yıldönümünü büyük bir onur ve coşkuyla kutluyoruz.
 
30 Ağustos’ta Aziz Milletimiz, dişini tırnağına takarak kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır.
 
Bu haykırış tüm mazlum milletlere ses olmuş, cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir.
 
Bu zafer; “Ya istiklal ya izmihlal” tercihine zorlanan bir milletin, imanından aldığı güçle bayrak, hürriyet ve namus uğruna şehadete koştuğu, birlik-beraberlik ruhuyla çelikleşmiş azim ve kararlılığının bir göstergesidir.
 
Ecdadımızdan bizlere intikal eden bu mukaddes ruh ve şuur, vatan sevgisi ve hürriyet aşkı her zaman rehberimiz ve sonsuza dek yolumuzu aydınlatan bir meşale olacaktır.
 
Semalarımızda özgürce dalgalanan ay-yıldızlı bayrak altındaki bu cennet vatanda milli ve manevi değerlerimizden ödün vermeden, onurla hür ve bağımsız yaşama inanç ve idealimizden asla vazgeçmeyeceğiz.
 
Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu topraklarda sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya, zalime ve zulme karşı her zaman inanç ve azimle karşı koymaya devam edeceğiz.
 
30 Ağustos Zaferi’nin 96. Yıldönümü vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanı ve milleti uğruna şehadet makamına eren bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
 
Aziz Milletimizin, bütün hemşehrilerimizin ve şanlı ordumuzun Zafer Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
Zafer Bayramımız kutlu olsun!

Eklenme Tarihi: 30.08.2018 - Okunma Sayısı: 608

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası