T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİANTEP UMKE EĞİTİM VE TATBİKATI DÜZENLENDİ

05-07 Mart 2019 tarihleri arasında Gaziantep ili Şahinbey ilçesi ‘’Erikçe ’’ mevkiinde Gaziantep UMKE il tatbikatı gerçekleştirilmiştir.

GAZİANTEP UMKE EĞİTİM VE TATBİKATI DÜZENLENDİ

Tatbikata, 60 kişilik Gaziantep UMKE gönüllüsü ile birlikte, AFAD, Erikçe Macera Park Eğitmenleri ve Şahinbey Belediyesi Arama Kurtarma (ŞAHKUT) ekipleri katılmıştır.

Toplam 3 gün süren eğitim ve tatbikatta UMKE ekiplerinin Olay Yeri Yönetimi ve Triaj, KBRN Vakalarına Yaklaşım, Arazide Yön Bulma, Oryantring, Arazide Arama Kurtarma, Afetlerde Haberleşme Becerilerinin artırılması, afet durumlarında hayatı idame ettirme, ileri yaşam desteğine yönelik eğitimler işlenmiş olup Tatbikata Gaziantep AFAD ekiplerinin ve resmi ve sivil toplum kuruluşlarının fiilen katılımıyla UMKE ekiplerinin afet deneyimleri artırılırken, diğer resmi ve sivil kurum /kuruluşlarla da işbirliği ve koordinasyon becerisi ön plana çıkarılmıştır.

Eğitim ve uygulama faaliyetleri üç şekilde gerçekleştirilmiştir; vaka senaryolarının tatbiki, oyunlar ve seminerler.

Eğitim ve tatbikat; Kamp Koordinasyon Sorumlusu Afet birim Uzmanı Fatih KAYA, Kamp Sorumlusu Mustafa OĞUL, Operasyon sorumluları Mecit DEMİR/Ahmet Faruk Bozdemir, Sekreterya Ümit EROĞLU/Sibel ÖZTÜRK , Eğitim Sorumlusu Mehmet Bülent KARANİ, Lojistik Sorumlusu Musa GÜL/ Abdullah ÖKSÜZ tarafından organize edilerek düzenlenmiştir.

Eğitim ve tatbikatımız son günü olan 07 Mart 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Serdar SARIFAKI ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Yemliha AKSOY ve 112 Başhekimi Dr. Elife Gülbin YILDIRIM katılım sağladılar. Sonrasında toplu fotoğraf çekimi yapıldı ve İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr Serdar SARIFAKI, başarı ile sonlandırılan tatbikattan dolayı tüm gönüllü ve eğitimcilere teşekkürlerini ileterek, başarılarının devamı temennisinde bulundu.

 

 


GAZİANTEP UMKE EĞİTİM VE TATBİKATI DÜZENLENDİ


Eklenme Tarihi: 09.03.2019 - Okunma Sayısı: 752

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası