T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Sağlık Kurumlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim

Özel Sağlık Kurumlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim

        Müdürlüğümüz İlaç, Tıbbi Cihaz ve Sağlık Hizmetleri Başkanlığı; Özel Teşhis, Tedavi Merkezleri, Ağız ve Diş Sağlığı Birimi tarafından, İlçe Sağlık Müdürlüklerinde görev yapan personellere 20 Mart 2019 tarihinde hizmet içi eğitim düzenlenmiştir.

Bu eğitim programı kapsamında Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşlarının faaliyetlerinin değerlendirilmesi amacıyla, İlçe Sağlık Müdürlüklerinde oluşturulacak denetim ekiplerinde görev yapan personellere, Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşlarına yönelik olarak yapılması gereken ruhsatlandırma, rutin ve rutin dışı denetimler ile ihbarların değerlendirilmesi hakkında diyaliz merkezlerinden veya evlerdeki diyaliz cihazlarından su numunelerinin alınması, geleneksel tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında, güzellik salonları ile ilgili şikâyetlerin değerlendirilmesi, muayenehane ve kabinlerle ilgili görevli denetleyicilerin görev, yetki ve sorumlulukları ile denetim sonuçlarına göre uygulanacak idari yaptırımlarda uyulması gereken usul ve esasların hangi hükümlere göre yürütüleceği hususunda hizmet içi eğitim düzenlenmiştir.

        Söz konusu eğitim programının açılışında, Müdürlüğümüz İlaç, Tıbbi Cihaz ve Sağlık Hizmetleri Başkanımız Uzm. Dr. Mehmet Emin BİNDAL: “Bu eğitimin amacının İlçe Sağlık Müdürlüklerine bağlı personeller tarafından düzenlenecek olan denetimlerde yol gösterici olacağını, iş birliğimizi arttıracağı ve sahada yaşanan sıkıntıların çözümlenmesinde yararlı olacağının düşünülerek yapıldığını, bilgilerimizi güncellemek ve mevzuat bilgilerinin gözden geçirilmesinin hedeflendiğini, bundan sonraki çalışmalarda da İl Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüklerinin organizasyon ve koordinasyonunun arttırılması için çalışmalara ağırlık verilecektir” dedi.

         Hizmet içi eğitimde Müdürlüğümüz Avukatı Akça YÜKSEL, Adli İşlemler ve Tutanaklar hakkında, Dt. Hüsniye ŞAHİN ÇELİK Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri hakkında, Hemşire Berna GEZER Güzellik Salonları, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları, Sağlık kabinleri, muayenehaneler hakkında, Laboratuvar Teknikeri Ünal BOZKURT Diyaliz Cihazlarından su numunesi alınması ile ilgili konularda sunumlarını yaparak, 13 ve 15 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen eğitim programımız 60 katılımcımızla tamamlanmıştır.

 


Özel Sağlık Kurumlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim


Eklenme Tarihi: 26.03.2019 - Okunma Sayısı: 628

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası