T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazandırılması Projesi

Sağlıklı Beslenme Alışkanlığı Kazandırılması Projesi

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında,  Şahinbey Belediyesi tarafından ilçedeki tüm anaokulu ve ilkokullarda tüm öğrencilere iki hazneli, ısı kaybını önleyen beslenme kabı dağıtılmış olup, Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Kronik Durumlar, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi’nde görevli Dyt. Merve EYİNACAR, Dyt. Seda Yüzbaşıoğlu ÇOBAN ve Dyt. Bilal YILMAZ tarafından Şahinbey ilçesinde yer alan 54 ilkokulda ve 22 anaokulunda toplamda 76 toplantıda öğrenci velilerine “yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı beslenme çantası hazırlama, aşırı tuz ve şeker tüketiminin azaltılması ve fiziksel aktivite” konularında eğitimler gerçekleştirilmiştir.

 

Yapılan eğitimlerde velilere okul beslenme saatlerinin evin bir tamamlayıcısı olması gerektiğine, evde hazırlanan sağlıklı besinlerin okulda da tüketilmesinin gerekliliğine, abur cubur tüketiminin, aşırı şeker ve tuz tüketiminin zararlarına, obezite ve fiziksel inaktivitenin sebep olduğu sağlık sorunlarına vurgu yapılmıştır.

 

Ayrıca Ayşe Ferhat Yapar Anaokulu’ nda yapılan toplantıya, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU ve belediye yöneticileri ile, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Burcu GÜNSOY, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Kronik Durumlar, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumlusu Dr. Eda OĞAN ve birim çalışanları ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden de katılım sağlanmıştır.  

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU’ nun konuşmasının ardından velilere Dyt. Merve EYİNACAR tarafından eğitim gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 


Eklenme Tarihi: 09.04.2019 - Okunma Sayısı: 677

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası