T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASI “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI” KONULU RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARASI “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI” KONULU RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI

Günümüzde yeni teknolojiler ve internet kullanımı, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak dünyanın birçok yerinde hemen her yaş grubundaki insanın özellikle de gençlerin hayatında önemli ve vazgeçilemez bir unsur haline gelmiştir.
 
İnternet; doğru, etkin ve kontrollü kullanılması halinde bireylerin hayatında oldukça önemli kolaylıklar sağlarken bilinçli bir şekilde kullanılmadığı takdirde siber zorbalık, sanal ortamda cinsel istismar ve bağımlılık riskleri barındırmaktadır.  Söz konusu risklerden de en çok doğdukları andan itibaren yeni teknolojileri hayatının her alanında görmüş çocuklar ve gençler etkilenmektedirler. Başta çocuklar olmak üzere toplumu bu risklerden korumaya öncelik verilmesi ve farkındalık oluşturulması gerekmektedir.
 
İl Sağlık Müdürlüğü olarak Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında ortaokul öğrencileri arası “Teknoloji Bağımlılığı” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. Öğrencilerden; teknolojinin yanlış kullanımının bireysel ve toplumsal zararlarını, kontrollü ve etkin kullanımının faydalarını anlatan özgün resim çalışmaları yapmaları beklenmiştir.
 
Yarışmaya ilimiz genelinde 26 okul, 150 resim göndermiştir. Dereceye giren ilk 3 öğrenciye bisiklet hediye edilecektir.
 
Dereceye giren öğrenciler:
 
  • Zeliha ÇAKMAK - Aysel Tekinalp Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi
  • Nurbahar ÖZCAN -  Kaplan Kardeşler İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi
  • Gülnur DELİHACIOĞLU  - Şehit Adem Yavuz Ortaokulu 6. Sınıf Öğrencisi

 

 

 


Eklenme Tarihi: 30.04.2019 - Okunma Sayısı: 1215

Asm Web Sitesi

Asm Web Sayfası